Перейти до вмісту
Головна » Новини » Золоті правила захисту домівки

Золоті правила захисту домівки

Як захистити домівку від крадіжки

Безпека житла не допускає недоліків та недопрацювань. Не варто розраховувати, що встановивши металеві двері ви убезпечите себе та цінності. В даній статті ми розповідаємо як перетворити власний дім на справжню фортецю.

Надійні двері – запорука спокою

Першочергова мета власника – унеможливити або максимально обтяжити злодіям доступ до житла, цінностей. З такої цієї точки зору, біля входу у квартиру злодій повинен максимально довго затриматись. Побачивши незнайому людину, яка затрималась біля входу, імовірність що оточуючі викличуть правоохоронні органи набагато вища.

На ринку вхідних дверей популярний бюджетний варіант – китайські двері. Рівень стійкості до злому у них досить низький, замок можна відкрити звичайною викруткою, ножиком. Варіант дешевий і ненадійний. Хорошим вибором стануть суцільнометалеві двері. Хоча вартість таких дверей близько 300 доларів США, їх неможливо зрізати петель або вибити.
При установці дверей зверніть увагу: складніше зламати двері, котрі відкриваються всередину квартири. Між дверною коробкою та дверним полотном не має бути вільного простору.

Окрім вибору дверей важливий момент – замок. Витрати на покупку замка можуть перевищити вартість дверей. Рекомендуємо обирати замки на заклепках. Накладні ламають шляхом зняття передньої панелі, видалення серцевини. В досвідченого злодія це займе кілька хвилин, тому обирайте врізні замки.

Кількість оборотів ключа впливає на рівень надійності замикаючого механізму (чим більше, тим надійніший замок), з хорошим рівнем зломостійкості вважаються замки на 3-4 обороти ключа. Також зважайте на рігелі, має бути не менше двох.
Кількість замків – не завжди забезпечує додаткову безпеку. Краще встановити один надійний замок, ніж декілька дешевих, додатково встановлюють засув із середини, ланцюжок. Додатково встановлюють тамбурні двері.

Захист вікон

Всебічний захист домівки неможливо уявити без убезпечення доступу через вікна. Навіть металопластикові вікна зловмисники вміють відкрити.

Популярною послугою на зараз є бронювання скла. Зсередини на скло наклеюють спеціальну плівку, яка захищає вікна від удару, вона досить міцна, навіть при вибуху захищене нею скло не втрачає цілісність, лише деформується. Середня вартість 1 м2 такої плівки – 20-50 дол. Додаткові переваги даної плівки – можливість її тонування, теплоізоляційні характеристики.

Замовляючи металопластикові вікна, уточнюйте чи є можливість оснастити їх антизломною фурнітурою, за інформацією виробників, за наявності такої фурнітури решітки на вікнах не потрібні.

Купуючи фурнітуру першого-третього класу захисту, ви зможете убезпечити дім. Є можливість монтажу такої фурнітури на вже установлені вікна. Додатково захистить від несанкціонованого проникнення засклена лоджія, балкон.

Близько 50% квартирних крадіжок відбувається через відкриті кватирки, вікна на провітрюванні, тому будьте особливо пильні влітку.
Більш традиційний метод захисту вікон – це ґрати. Для візуальної привабливості виробники пропонують різні форми, кольори решіток на вікна для дому. Оптимальний варіант – решітки із прута товщиною не менше 10 мм, краще обирати 12-15 міліметрів, які досить складно спиляти.

Недоліком стаціонарних ґрат є обмеження варіантів евакуації, наприклад, у випадку пожежі. Хоча б одне вікно має лишатися оснащене розпашними решітками (ставнями), проте це буде ослаблювати захист житла.. Решітки зсередини житла чи між рамами віконними також ненадійний варіант на випадок потреби евакуації.

Монтувати решітки варто не тільки на нижніх поверхах, а й поблизу вікон біля яких проходять пожежні драбини, труби, прибудови.
Ролети зовнішнього монтажу, які часто використовують на кіосках, входах у магазини – хороше рішення, особливо для приватних будинків. Їх складно зламати зовні, але зсередини відкриваються натисканням кнопки. Вартість також не із дешевих – від 30 доларів, додатково оплачується монтаж.

Професійна охорона

Охоронна сигналізація додатково убезпечить ваш дім, часто сам факт її наявності відлякує злодіїв.
Недорогим варіантом охорони квартири стане встановлення сигналізації зі звуковим сигналом. У випадку проникнення у житло без введення коду, спрацьовує звуковий сигнал, у разі відсутності господарів сусіди зможуть оперативно викликати поліцію. Часто звуковий сигнал охорони квартири відлякує злодіїв. Витрати на даний тип сигналізації охорони квартири лише при монтажі та придбанні, абонплата відсутня. Проте гарантій ніяких.

Автономна GSM-сигналізація в разі проникнення розсилає смс-повідомлення, телефонує за вказаним телефоном власнику, який може вчасно відреагувати на повідомлення. Даний тип сигналізації охорони також не передбачає щомісячної абонплати, лише разове придбання, установку.

Гарантії безпеки надають деякі охоронні компанії, які підключають вашу систему сигналізації до пульту охорони, вони бувають державні і приватні.

Серед витрат – придбання, монтаж охоронної системи, щомісячна оплата, згідно тарифного плану, за відстеження. Деякі системи сигналізації прив’язують до стаціонарного телефону, більшість установлюють GSM підключену до пульту. В такому випадку «тривожне» повідомлення отримує власник і охоронна служба, щоб оперативно відреагувати. Окрім звичних датчиків руху, можна замовити датчики Що реагують на відкриття вікон, дверей.

Професійна пультова охорона завжди розробляє індивідуальний план монтажу системи сигналізації, вивчаючи план приміщення. Часто інженери охоронних служб радять установити двоє дверей, одні обов’язково броньовані. Якщо злодій відкриє перші двері, в агентстві спрацює попередження, передбачено, поки злодій відкриє другі двері, на місце прибудуть охоронці.
Головна перевага пультової охорони – вони гарантують матеріальну відповідальність за ваше майно, у випадку обслуговування у них звертайте на це увагу підписуючи договір.

Ще один варіант – тривожна кнопка. Тепер вона мобільна на брелках, або встановлена у телефоні власника. Перевагою є можливість надіслати сигнал тривоги охоронній компанії, але якщо вас не буде дома кнопка не врятує. Зверніть увагу, такими кнопками полюбляють гратися діти, але у випадку хибного виклику, вам доведеться відшкодовувати охоронній компанії витрати. Цей вид сигналізації популярний завдяки оперативності, використовується у банках, магазинах, АЗС, Ресторанах тощо. Охорона прибуває через 5-7 хвилин після виклику.

Захист від крадіжки

Від некваліфікованих зловмисників допоможуть вберегтися вище перераховані заходи безпеки. Професіонали більш обачні, користуються багатьма хитрощами. Їх можна помітити в під’їздах, поблизу житла. Незнайомі люди, що не проживають у даному районі, годинами спостерігають – мають викликати підозру.

Злодії часто лишають «мітки» на дверях, лишають зламані сірники, підкладають предмети під коврик. Якщо помітили щось підозріле – поспілкуйтесь з сусідами, змініть графік, постарайтесь надовго не покидати помешкання.
Квартирні крадіжки часто здійснюють «свої». Недобросовісні друзі, знайомі, родичі дізнавшись про наявність у вас дома цінностей, можуть викрасти їх. Варто бути обережними, не розповідати, особливо в компанії, про ваше майно, що зберігається дома.

Як «обманути» злодіїв

Злодія набагато простіше обманути, ніж зупинити. Для цього потрібна лише ваша фантазія.

П’ять простих рішень які можуть запобігти проникненню в квартиру зловмисника:

  1. Надійний спосіб – найняти консьєржа, який буде знати мешканців особисто і не впустить чужака.
  2. Домофон, навпаки, допомогає злодіям, які відстежують через дзвінки на домофон графік власника. Тому звертайте увагу на часті дзвінки із проханнями відчинити двері під’їзду, від працівників різного роду комунальних служб чи просто помилкових.
  3. Собака – не тільки друг людини, а й надійний охоронець житла. Собаку будь-якої породи, крім декоративних, можна видресирувати як охоронця.
  4. У випадку тривалої відсутності дома просіть сусідів, знайомих забирати пошту із скриньки, це частий ідентифікатор відсутності власників. Видимість присутності дома створює увімкнене радіо, білизна на балконі.
  5. Звичайна наліпка «об’єкт під охороною» також часто бентежить злодіїв.

Де зберігати гроші дома?

Мережа інтернет має безліч порад щодо улаштування потайного місця для грошей в будинку чи квартирі. І в даному випадку порада одна – не читати порад з інтернету, адже злодії також їх читають. Проявіть фантазію – і влаштуйте декілька сховок для грошей, про які будете знати тільки ви.

Надійний варіант – банківські індивідуальні сховища, вартість оренди не дешева. Ваші грошіі будуть в безпеці, проте банківська установа не страхує вміст орендованого сховку, а випадки бувають різні…

Придбання якісного сейфу з хорошими характеристиками вогне-, зломостійкості також убезпечить ваші гроші. Купуючи сейф зверніть увагу на його габарити, вагу, особливості, тип замка, місце установки. Надійний вогнезломостійкий сейф допоможе зберегти гроші та цінності не тільки від можливої крадіжки, а й від пожежі.

Пам’ятайте, захистити власне житло та бути впевненим у безпеці можна лише використовуючи всі рекомендовані засоби захисту комплексно (вікна, двері, охорона квартири, сейф), врахувавши особливості планування, розташування будівлі.