Перейти до вмісту
Головна » Новини » Як вибрати сейф для дому

Як вибрати сейф для дому

Зломостійкий сейф для дому

В даній статті ми розповімо як вибрати сейф для дому та на що звернути увагу при покупці.

Як вибрати місце установки сейфа для дому

Щоб зловмисники не вкрали сейф разом із вмістом, він повинен або мати велику вагу, або кріпитися до стіни чи підлоги. Перш ніж вирушити за покупкою, визначьтеся з місцем розташування. Невеликий сейф під ліжком варто прикручувати болтами або анкерами до підлоги. У шафі його доведеться кріпити безпосередньо до стіни, щоб злодії не випиляли шматок меблів разом з сейфом.

Встановити сейф в стіну в квартирі багатоповерхівки, вийде не скрізь: перегородки тонкі і ви ризикуєте. Можливо, вийде зробити нішу в зовнішній стіні: виміряти її товщину можна поблизу вікна, але варто врахувати можливе промерзання та конденсацію яка не рекомендована для електронних кодових замків.

Пам’ятайте, що під штукатуркою може проходити електромережа, а сама стіна може бути недостатньо міцною. Не рекомендується вмонтовувати вбудоване обладнання в стіни з газоблоку, гіпсокартону та інших легких конструкцій.

Легкий сейф, який можуть викрасти разом із вмістом, потрібно прикрутити до підлоги або стіни. На ньому повинні бути кріплення для прив’язки до будівельної арматури або спеціальні отвори для анкерних болтів.

Виберіть клас безпеки

Не кожен металевий ящик із замком це сейф. Ящик може мати будь-які характеристики, але, щоб називатися сейфом, він повинен відповідати певним промисловим стандартам і пройти випробування на взломостійкість та вогнестійкість. Всі сейфи повинні проходити сертифікацію, за результатами якої їм присвоюється певний клас стійкості до злому.

Класи захисту сейфів

Всього існує одинадцять класів стійкості до злому. Зламати можна будь-який клас, але на нульовий «ведмежатникові» буде потрібно 30 хвилин, а на десятий клас не менше 15 годин.

Сейфів вище п’ятого класу стійкості до злому ви у вільному продажу, швидше за все, не знайдете. Коштують вони досить дорого, попит низький, але замовити сейф 5 класу в профільних постачальників не проблемою.

Дізнатися клас стійкості до злому ви можете у продавця чи подивитися на встановленому шильді який встановлений на внутрішній стороні двері. Чим вищий клас, тим дорожчим буде сейф.

Сейф 1 класу зломостыйкості
Шильд сейфу 1 классу

Для домашнього використання вистачить сейфа першого або другого класу. Третій клас рекомендують для сховищ ювелірних магазинів. Вищі класи зломостойкості використовуються в банках. Варто відзначити, що сейф 1 класу європейської сертифікації має значно кращі характеристики ніж аналогічний згідно ДСТУ.

Достатньо популярними на сьогодні вогнезломостійкі сейфи які одночасно захищають майно від крадіжки, а також від дії вогню.

Особливості конструкції сейфів

Всередині деяких сейфів може бути ще один окремий відділ, що закривається на ключ. Цей відсік називається трейзер. Замок і дверцята трейзера не завжди мають потужний захист, їх призначення затримати злодія на кілька зайвих хвилин. Сейфи з трейзером підійдуть власникам зброї: за законом саме зброю і боєприпаси до неї треба зберігати окремо.

Додаткове касове відділення в зломостійкому сейфу
Сейф з трейзером та електронним кодовим замком

Наявність сертифіката відповідності сейфа

Щоб отримати право називатися зломостіким сейфом, засіб зберігання має пройти ряд промислових випробувань і отримати сертифікат встановленого зразка на відповідність вимогам відповідного Державного Стандарту. На багатьох сайтах сейфами називають бухгалтерські або зломостійкі архівні шафи, так що при покупці вимагайте сертифікат відповідності він надійніший тверджень недобросовісного продавця.

Позначки: